Press "Enter" to skip to content

BABYNEST NASIL YAPILIR

BABYNEST SETİ NASIL OLMALI ?

Babynest bebeklere uyku yatağı olarak tasarlanmış olup bebeğinize özel alan oluşturarak hijyen ve güvenlik sağlar. Anneler daha bebeklerini kucaklarına almadan bütün her seyi titizlikle düşünüp yapmaya başlar. Öyle ki ilk aylardan itibaren en küçük ayrıntısına kadar bir hazırlık süreci başlar. Bebek yuvası diye anılan babynest son nesil annelerin olmazsa olmazları arasında yerini almış bulunmaktadır. Yeni doğan bebeklerin başlıca ihtiyacı uyku ve anne sütüdür. Günlerinin büyük coğunlugu uyuyarak geçer ve bu beden,zihin gelişiminde büyük rol oynar. Uyusun da büyüsün lafı yadsınamaz bir gerçektir. İş böyle olunca bebeklerinin en özel ve güzel yerde uyuması annelerin içinin ferah olmasını sağlar. Hem bebek hem de annenin konforu için babynest ihtiyaçtır.

Babynest bebekler için özel *****ık kumaşlardan hazırlanmıştır. Kumaşlar terletmez kumaş olup, nem ve buhar geçirgenliği vardır. Bebek sağlığı için %100 organik lüx pamuk kumaştan imal edilmiştir. Oeko-Tex 100 Standartlarına Uygun Anti – Bakteriyel ve Anti- Alerjik kumaşlar kullanılmıştır.

Hijyenik ve temiz olması adına üretim koşulları son derece titizlikle yapılmaktadır. Babynest kumaşlarının çamaşır makinesinde yıkanabilir olması ve makineye girdiği halde renk kayması/solması olmaması babynesti diğer markalardan öne götürmektedir. Konforu kadar görüntüsü de anneleri cezbeden bir diğer özelliğidir. Çeşit çeşit renk skalası olan sayfamızda isterseniz hazır birleştirmelerle seçebileceğiniz babynest seti isterseniz de 2 ayrı kumaş birleşimini bize iletmeniz durumunda kişiye özel olarak üretimimiz mevcuttur.

Bebek yuvası evde bebeğinizle yatarken güvenli bir uyku sağlar. Evde mutfakta bebeğiniz yanınızda olsun istemez misiniz? Misafirlikte bebeğinizin benimsediği ve yadırgamadığı yerde uyuması bütün anneleri memnun ediceği gibi babaları da gülümsetir. Bebeğinizi babynest harici bir yere yatırdıgınızı ve uyuduğunu düşünün. İçiniz ne kadar rahat edebilir ki. Bebeğinizden önce orada bulunmuş kişilerin bebeğinize ne kadar zararlı bakteriler bıraktığını tahmin edebiliyoruz. Bu doğrultuda bebeğin bebek yuvası sağlık ve konforu adına yapılabilecek en güzel şey bir babynest edinip onu yanınızdan ayırmamaktır.

Yan yüksek korumalıkları sayesinde düşme tehlikesini ortadan kaldıran babynest, bebeğinizin omurga gelişiminde de önemli rol oynar.

Neden mi?

Doktorlar yeni doğan bebeklerin omurga ve kafa gelişimi için sert/düz zemin kullanılmasını söyler. Yumuşak ve bebeğin baş kısmını kötü etkileyecek yastık kullanımı ilerde sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Amerikan Pediatri Akademisin belirttiği sertlik ve ölçülerde orta sünger kullanılıyor olması

gerekmektedir. Bebek omuriliği sağlığı için geliştirilmiş 26 Dns sertlik ile özel olarak geliştirilmiştir. Bunun yanında bebek sağlığını hiçe sayacak şekilde üretim yapan babynest olmayan yatağımsı bezlere itibar edilmemelidir. Her bebek özeldir ve her bebek iyi bir uykuyu hak eder.

Babynest aynı zamanda kendi yatağında uyumaya öğrenme aşamasında da bebeklerinizin yanındadır. Babynesti beşik içine koyarakta kullanım sağlayabildiğiniz için bebeğiniz bunu yadırgamaz ve orada uykusuna devam eder. 2 yaşına kadar kullanımı uygun olan babynest yıpranma özelliği az olması nedeniyle kaldırılabilir ve yeni bebeğinizin ihtiyacını da karşılayabilir.

Her bebeğin babynesti olmalı!

Be First to Comment

Leave a Reply

%d bloggers like this: